Veselské kulturní léto si již po šesté klade za cíl nabídnout pestrou nabídku všech druhů umění a zároveň tak přispět k oživení nejrůznějších koutů města v průběhu letních měsíců. V letošním roce se kultura dostane do všech městských částí, které od června do srpna ožijí hudbou, divadlem, filmem či výtvarným uměním.

Akce pro rodiny s dětmi

Pro děti a jejich rodiče jsme opět připravili sérii zábavných odpolední, která se uskuteční pod jednotným názvem Hrátky v parku. Opět se spolu s „hrátkami“ podíváme i do odlehlých koutů města a navštívíme mimo již tradičního Parku Petra Bezruče (3. 9.) i Zarazické centrum (13. 8.), sídliště Hutník (18. 6.) či městskou část Milokošť (2. 7.). Můžete se těšit na širokou nabídku tvůrčích dílen, sportovních a dovednostních aktivit doprovázených divadelním či hudebním kulturním programem.

Posezení na Panském dvoře

Mezi již tradiční a vyhledávané akce se rovněž zařadili pravidelné večery na nádvoří Panského dvora neboli Turistického centra Veselska. Mimo celoroční nabídku stálých expozic a průběžných výstav je pro vás po dobu letních měsíců připravena bohatá nabídka kulturních pořadů, které se uskuteční každou středu od 18 hodin. Představí se nám místní i vzdálenější soubory s tradičním folklorním nebo i alternativnějším programem. Mimo jiné se můžeme těšit na domácí soubory základní umělecké školy, místní folklorní soubory a dechové orchestry, latinskoamerický večer či celou řadu dalších žánrů.  

Letní kino

Neopomenutelnou součástí letního programu jsou také projekce filmů v letním kině, které se uskuteční jednou za čtrnáct dnů v zámeckém parku u Orchestry. Mezi vybranými tituly nebudou chybět novinky soudobé české i světové produkce (Interstellar, Proti přírodě, Nechte zpívat Mišíka, Tohle je náš svět, Divočina nebo La la land).

Letní festivaly a přehlídky

V měsíci červenci se uskuteční další ročník multižánrového festivalu Svátek Bláznů (14. – 15. 7.), který každoročně přináší výběr toho nejzajímavějšího z alternativní produkce mladých či již zavedených umělců z oblasti hudby, divadla a výtvarného umění. Zámecký park ožije pouličním a kejklířským divadlem za bohatého hudebního doprovodu. V letošním roce se můžete těšit na Puding paní Elvisovej, Sarah and the Adams, akrobatické divadlo Tety, loutkoherecké vystoupení Nori Sawy,  Slam poetry a další. Nebude samozřejmě chybět ani bohatý odpolední program pro děti.
 
Na svátek sv. Bartoloměje se již tradičně uskuteční Bartolomějská pouť s jarmarkem, která se letos uskuteční 26. a 27. 8. 2016 a vedle bohaté nabídky prodejních stánků nabídne rovněž bohatý kulturní program. Nebude chybět ani přehlídka místních dechových hudeb Veselský ryneček, tak večerní koncert v kostele sv. Bartoloměje a nedělní poutní mše. 

Program na městském koupališti

Součástí letního programu budou i aktivity a doprovodný program, který se uskuteční v netradičních prostorech městského koupaliště nebo v přilehlém areálu komár. Bude se jednat o zahájení koupací sezóny a akce Hurá na prázdniny, která bude symbolickým zahájením letních prázdnin. V průběhu prázdnin se poté plánují různé odpoledne s aktivitami a sportovními klání ve vodním fotbalu a plážovém volejbalu. Nebude chybět také hudební vystoupení mladých kapel, v rámci kterého se představí vycházející talent Tomas Bocek a populární kapela Mirai  (28. 7.).

Rockové večery

Na své si přijdou i příznivci tradičních rockových evergreenů a současné bigbítové scény. Jako každým rokem nabídneme sérii večerů v areálu Komár, kde se uskuteční jak Červencová (22. 7.) a Srpnová noc s kapelou Artemis (26. 8.), tak Vzpomínkový večer se skupinami Ferrum a Generace (5. 8.).

Koncerty v areálu přístavu Baťova kanálu

Jedním z tradičně atraktivních a nejvýznamnějších kulturní událostí letní sezóny jsou jistě koncerty pořádané v areálu Přístavu Baťova kanálu. V malebném prostředí se nám v průběhu léta představí žánrově nezařaditelná, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl Lenka Dusilová s doprovodnou kapelou  Baromantika (6. 7.), dále potom jeden z nejznámějších moravských lidových zpěváků Jožka Černý s doprovodem místní cimbálové muziky Radošov (8. 7.) a jako hlavní bod programu funková formace Monkey Bussiness (12. 8.). V současné době je již možné zakoupit vstupenky na všechny plánované koncerty za zvýhodněnou předprodejní cenu.
 
 
Přejeme krásné a prožití léta!

Přejeme vám veselé Veselské kulturní léto!

Za špatného počasí se akce koná v prostorách VKC, o.p.s. / náměstí Míru 667, Veselí nad Moravou

Občerstvení zajištěno

Děkujeme všem partnerům


Pořadatel


Za podpory


Hlavní partner