Film

pá 19. 6. / 21:30 /Nádvoří radnice v parku Petra Bezruče

Na základě výsledků hlasování se můžete těšit na film Po strništi bos. 

Kočovné kino je nový projekt Veselského kulturního centra, se kterým se postupně objevíme s menším promítacím plátnem na různých místech ve Veselí nad Moravou. První projekce se uskuteční v pátek 19. června na nádvoří městského úřadu v parku Petra Bezruče. Filmy, které se budou promítat v rámci kočovného kina, si budou moci vybírat diváci prostřednictvím ankety na našem webu nebo sociálních sítích. Uzávěrka výběru bude týden před projekcí.

Mílí diváci, jsme mile potěšeni vaším zájmem o anketu v našem kočovném kině. Bohužel máme špatné zprávy. Kvůli prodlení při restaurování filmu Postřižiny došlo k týdennímu zpoždění a film bude k dispozici až v měsíci červenci. Proto se po součtu obou hlasování (web a fb) bude v pátek 19. 6. promítat film PO STRNIŠTI BOS od režiséra Jana Svěráka. Zájemci o Postřižiny si však rovněž přijdou na své, protože jsme jej nově zařadili do promítání letního kina v zámeckém parku, a to hned na první možný termín 3. 7. 2020. Těšíme se na viděnou!

 

PO STRNIŠTI BOS (2017)

Osmiletý Eda je vytoužené, opatrovávané dítě, které rodiče střeží víc, než je zdrávo, protože o jedno dítě už přišli. A tak je Eda náhradník. Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe; o pár let později, než se odehrává příběh filmu Po strništi bos, sledujeme jejich poválečný život na pražském předměstí ve snímku Obecná škola. Režie: Jan Svěrák. Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Jan Tříska, Alois Grec, Zdeněk Svěrák, Oldřich Kaiser a jiní.

režie: Jan Svěrák / komedie, drama / ČR, SR, DEN 2017 / 111 minut