Hudba

st 28. 6. / 18:00 / nádvoří Panského dvora

Clara Cantore je mladá hudebnice z Argentiny s mimořádným hudebním rozsahem.

Působí jako zpěvačka, kytaristka, basistka a skladatelka. Ve věku pouhých 28 let již několik let studuje s významnými učiteli v Argentině, Německu a Španělsku. Doposud vydala dvě alba a má za sebou již několik turné a koncertů po světě. Ačkoli je její hudba pevně zakořeněná v kontextu argentinské a latinskoamerické lidové hudby, dochází také díky silnému vlivu tanga, flamenca a klasické hudby k výrazným žánrovým prolínáním.

Mentiras Criollas (2011) je její první dílo, které bylo vydáno ve spolupráci s Gonzalo Pereiro ve formátu duet kytarovo-violoncello.

Ser Tiempo (2013) je její druhé album s hosty, jako jsou Raly Barrionuevo a Juan Iñaki, a obsahuje vlastní skladby.

Během posledních několika let dokázala kombinovat své hudební studia s živými představeními po celé Argentině, Chile, Německu, Kolumbii a nedávno také Japonsku, včetně koncertů v Tokia, Kyota, Nagoji, Kawamata a Kobe. V roce 2015 byla pozvána, aby reprezentovala svou zemi na festivalu Cosquin Folk Music, který se koná ve městě Kawamata v Japonsku. V květnu 2016 poté koncertuje po celé Evropě (Francie, Španělsko, Belgie, Švýcarsko a Německo).