Hudba

st 31. 7. / 18:00 / nádvoří Panského dvora

Hudební večer pod taktovkou festivalu Beseda u Bigbítu, v rámci kterého se nám představí mladá pianistka a písničkářka Barbora Zmeková s hosty.

Bára Zmeková, pianistka a písničkářka, jejíž hudba se pohybuje na pomezí žánrů jazzu, folku, klasické hudby a jemné elektroniky, se poprvé na české hudební scéně objevila v roce 2013 po vydání svého debutového alba Ještě kousek. Od té doby koncertně navštěvuje kluby a festivaly po celé České republice (Colours of Ostrava, MišMaš party, United Islands) i v zahraničí (Ljubljana, Melbourne, Budapešť, festival Banát v Rumunsku aj.). V roce 2015 se spolu s kapelami DVA, Zrní, Mucha, Bratři Orffové a dalšími podílela na vzniku kompilace Hommage Bulisovi a v říjnu 2016 předskakovala na koncertě švýcarské zpěvačky Sophie Hunger v pražské Akropoli. Aktivně se podílí na české alternativní hudební scéně, její hudba se stala součástí kompilace Superhrdinky nebo AKT - Kittchen. Pro její živá vystoupení je velmi příznačná intenzivní atmosféra. Posluchači její koncerty označují jako “soul trip” nebo “poezii v hudbě”.

Vedle své písničkářské tvorby se věnuje také hudbě k divadlu (Love, Blood and Rhetoric, Pomezí) a je členem elektro-akustického projektu FORMA, v němž se autorsky podílela na vzinku živých soudtracků k filmům Metropolis (Fritz Lang), Erotikon (Gustav Machatý) a Sunrise: A Song of Two Humans (F. W. Murnau).


V březnu tohoto roku vydala své druhé album s názvem LUNAVES, jehož skladby obsadily na mnoho týdnů první příčky hitparády Radia 1 a které doposud sklízí velmi pozitivní reakce posluchačů i odborné veřejnosti. Na albu se podílelo množství skvělých hudebních hostů, kteří také Báru ve Veselí doprovodí. Těšit se můžete na Ninu Marinovou (housle), Vlado Micenka (kontrabas) a Michala Mihoka (akordeón).