Hudba

so 27. 7. / 20:00 / Přístav Baťův kanál

Střet dvou světů těchto dvou špičkových orchestrů. Hudební melodie dob minulých v konfrontací se současnými hudebními trendy jsou předzvěstí výjimečného diváckého zážitku. 

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče.

Cotatcha Orchestra je šestnáctičlenný big band sdružující dvě generace nejlepších jazzových muzikantů z České republiky a Slovenska. Většina členů je spjata s brněnskou Katedrou jazzové interpretace JAMU. Zastoupeni jsou zde nejen její studenti, absolventi, ale i vyučující. Kapela se ve svém repertoáru zaměřuje na skladby zahraničních autorů jako je Thad Jones, Charles Mingus, Quincy Jones nebo Stan Kenton, ale také na kompozice současných českých big bandových skladatelů jako je Miroslav Hloucal a Augustin Bernard. Pro big band komponuje i jeho stálý člen Vincenc Kummer, který účinkoval s jazzmany světového významu, jako je Dizzy Gillespie, Chet Baker nebo Maynard Ferguson. Charakteristickým rysem big bandu je kvalitní repertoár, svébytný zvuk a zejména vysoká a osobitá úroveň interpretace.

 

Vstupné:

250 Kč ... předprodej do 30. 6. 2019

300 Kč ... v předprodeji

380 Kč ... na místě