Hudba

pá 28. 7. / 20:30 / areál Komár u městského koupaliště

Společný koncert dvou talentovaných mladých kapel, které se dostávají do popředí hitparád!

MIRAI je tříčlenná kapela Mirai Navrátil, Šimon Bílý a, Michal Stulík, která vznikla v roce 2014, zakládá si výhradně na českých textech

Zpěvák a spoluautor Mirai Navrátil, který už svou vizáží nezapře exotické kořeny, je původem z Japonska (matka Japonka, otec Čech). Šimon je z muzikantské rodiny konzervatoristů, kde všichni působí v různých kapelách, a tak začal s hudbou už v nejranějším období. Kapela pochází z hudebně úrodné severomoravské pánve, konkrétně z Nového Jičína resp. Frýdku-Místku. Spolupracují s Richardem Krajčem, který je vzal coby předkapelu na část turné. Zlom nastává v roce 2014, kdy podepisují kontrakt s vydavatelstvím Universal Music, věnujícímu se stále aktivněji novým výrazným talentům.


Tomas Bocek je velkým objevem generace mladých písničkářů, která vyrůstala s kytarou v ruce na chodnících tuzemských i zahraničních měst. Mladý talentovaný zpěvák má za sebou hraní ve více než třiceti evropských městech, jeho hudebním domovem je ulice, kde se pomocí svých textů nejlépe konfrontuje s posluchači.

Bocek je citlivý k tvorbě melodií i textů. Jeho hudba je průřezem moderního zvuku a tradičního písničkářství, jeho písně jsou zrcadlem vlastních zážitků. V hlase se mu objevuje bezprostřednost a naléhavost.