Hudba

st 26. 7. / 18:00 / nádvoří Panského dvora

Newyorčané Nat Osborn a Mike Parker dohromady tvoří hudbu již více než 15 let. Od té doby, co se setkali v univerzitním jazzovém souboru, přešli cestu od buskingu v ulicích Budapešti přes hraní ve slavných klubech v New Yorku až po účinkování na jazzových festivalech po celé Evropě.

Přestože je nejčastěji uvidíte vystupovat jako součást jazzové, rockové nebo soulové kapely „Nat Osborn Band“, když vystupují jako duo, využívají příležitosti dělat něco jiného. Parker vymění elektrickou baskytaru za svůj oblíbený kontrabas a Osborn vymění klávesy za akustickou kytaru. Jejich zvuk zůstává inspirovaný jazzem, ale zahrnuje i americanu a folk, čímž se pojí jejich různé hudební vlivy.

Osborn je stálicí newyorské hudební scény a vede dvě kapely - Nat Osborn Band a indie-folkovou skupinu Hawthorne. Parker je uznáván baskytarista, kapelník a skladatel, který stojí v čele několika projektů včetně Mike Parker's Trio Theory a Mike Parker Quartet. Osbornovy a Parkerovy projekty vydaly nezávisle na sobě množství alb.

Ať už hrají spolu s kapelou Nat Osborn Band plnou lesních rohů nebo v omezenějším duu, Osborn a Parker vždy přinášejí na pódium pulzující energii a působivou muzikálnost.