Hudba

pá 31. 7. / 19:30 / kafé v kině

Sudetsko-slovácká kapela představí své debutové album.

Chief Bromden jsou pětičlenná math rocková jednotka, která klasickou sestavu bicí-basa-kytara posouvá nápaditou prací se syntezátory. Jejich široké inspirační zdroje zahrnují žánry jako hip hop, progrock i moderní metal nebo alternativní rock. Kapela se na scéně pohybuje od roku 2018, nejde ale o žádné nováčky, před Chiefem prošli její členové kapelami jako Manon meurt, Shadow Area, Ion At An, nebo Ghost of You. Během své poměrně krátké existence již stihli vystoupení na festivalech Colours of Ostrava nebo Beseda u Bigbítu a také vítězství v talentové soutěži časopisu Full Moon a Colours of Ostrava 1Band2Play.

Chief Bromden se na koncertech rádi označují jako sudetsko-slovácká kapela a většinu materiálu na debutovou desku Slunovrat, která vyšla v dubnu 2020, poskládali na eskapistických soustředěních v Bílých Karpatech a severních Čechách. Po pražském a brněnském křtu kapela přiveze Slunovrat i do Veselí nad Moravou.

https://chiefbromden.bandcamp.com/album/slunovrat

https://www.facebook.com/sefikbromden/

 

Kapelu Chief Bromden na koncertě doplní Shallov., kteří svůj emotivní post-rock/screamo přivezou z Bratislavy. Kapela, která kromě českých a slovenských pódií objela i různé kouty Evropy, kombinuje agresivní kytarové výpady a emotivní vokál se zasněnými atmosférami. Jejich poslední EP Compress, Expand, které vyšlo na konci minulého roku, se skládá pouze ze dvou monumentálních kompozic převyšujících 10 minut a dokazuje, že k nám kapela dorazí v té nejlepší formě.

https://shallov.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/shallov/

 

Trojici vystupujících uzavírá Kocourek - zbrusu nové instrumentální trio z Nového Boru, které vás zavalí těžkotonážními riffy i náladotvornými pasážemi, spojujícími se do vtahujících gradovaných kompozic. Už po několika odehraných koncertech se stávají ojedinělým úkazem severočeské scény a v červenci přivezou své hardcorové písně beze slov poprvé na Moravu.